HAYATI ŞANSLA YAŞAMAK...

HAYATI ŞANSLA YAŞAMAK...

Hayatımızda istediğimiz bazı şeyleri elde edebilmek çok mücadele ederiz. Ancak istenildiği gibi  her şey yolunda gitmeyebilir. Yaşadığımız hayat gelgitlerle dolu olan koskocaman bir film sahnesidir. Bazen yaşadıklarımızı farkında olarak bazen de farkında olmadan hayatımızda istediğimiz hedefleri ulaşmak için elimizden geldiği kadarıyla mücadele edebilmeliyiz. Yaşadığımız duyguları derinden hissedebilmek gerekebilmektedir. Hissedebildiğimiz duyguları sahiplenebildiğimiz andan itibaren istediğimiz her şeyi elde edebilmenin gücüne sahip olabiliriz. Yaşadığımız hayatın içerisindeki bütün her şeye kalbimizin güzelliği ile bakarak istediğimiz şansı yakalayabiliriz. 
Çevremizdeki bazı insanlar başarılı ve mutlu bir hayatları olurken, bazı insanlar her seferinde başarısızlıklarla ve mutsuzluk durumları ile karşı karşıya kalırlar. Bu durumun böyle olmasının sebebi ise; hayatlarında mutlu ve başarılı olan insanlar her zaman yüreğinde taşıdığı kalbin ve hayatın güzelliğini hissedebildikleri için yakalayabildikleri bir şansları olabilmektedir. Birçok insanoğlu hayatında şansız olduğunu inandığından dolayı hayatında başarısız olabilmektedir. Yaşadığımız hayat içerisinde oluşturduğumuz planları başkaları için değil, kendimizin elde edebileceği başarıyı ve mutluluğu yaşayabilmek için doğru planları yapabilmeliyiz. Hayatımızda doğru planları yapabildiğimiz andan itibaren zihnimizde canlandırdığımız hayallere ulaşabilmek için kendimize bir şans vermiş olabiliriz. 
Bazı insanlar hayatlarında neden dört ayak üzerine düşebilmeyi başarabildiklerini hiç düşünebildiniz mi?  Ben düşündüm ve galiba cevabını bulabilmiştim. Her seferinde dört ayak üzerine düşebilmeyi başarabilen insanlar her seferinde olumlu düşüncelere sahip olabilen ve her zaman doğru yerde ve doğru zamanda bulunabilmeyi başarabilen bireylerdir. Hayata karşı barışık olabilmeyi başarabildiğimiz zaman pozitif düşüncelere sahip olan bireyler olabiliriz. İçsel duygularımızın içerisinde yakalayabildiğimiz ve zihnimizde canlandırabildiğimiz olumlu düşüncelerimiz, hayatımızda karşımıza çıkabilecek bütün şansları yakalayarak mutlu bir hayatı inşa edebiliriz.