MAZERET YOK

Başarılı olmamak için mazeretiniz yok! Bu kitap, mükemmelliğe erişmek ve engelleri aşmakla ilgili zengin fikirler veriyor. Evinizde, işinizde ve hayatınızın her türlü alanında artık mazeret üretmeyi bırakın...

MAZERET YOK

MAZERET YOK!

Başarılı olmamak için mazeretiniz yok!

Bu kitap, mükemmelliğe erişmek ve engelleri aşmakla ilgili zengin fikirler veriyor. Evinizde, işinizde ve hayatınızın her türlü alanında artık mazeret üretmeyi bırakın...

"Yalnızca çıkarımlarda bulunacağınız bir kitap değil, içinizdekileri de açığa çıkartacak bir kitap. Bugün satın alın. Bu akşam okuyun!"
Morris E. Goodman

"Bu kitap yaşayan bir klasik. Bu felsefeyi yaşam tarzı haline getirenler, hayatlarını değiştirecek bir deneyim yaşayacak."
Charlie "Muhteşem" Jones

YORUMUM; 

Çok akıcı, bilgilendirici ve bir o kadar geliştirici bir kitaptı. Böyle güzel bir kitap olduğunu tahmin etmiyordum. Kitaba bugün başladım ve bitti. Nasıl bittiğini ben anlamadım. 

Kitaptan çok güzel tavsiyeler aldım belki hepsini hayata geçiremeyeceğim ama mazeret bulmadan çabalayacağım. 

Kitap bize aslında çok basit yöntemler ile hayatta başımıza gelecek talihsiz veya kötü durumların bizim önümüze set olması yerine başarısızlığa yol olmaması ve bizim bahane bulamamamız için yol gösteriyor. 

Benim için en can alıcı kısım çevreyi ve kendini affet bölümüydü. O kadar cesur biri miyim diye kendime sordum. Cevap alamamış olsamda denemek için adım attım. Sizde okuyun ve hayatınızın şekillendirin mazeret aramayın. 

Kitapta sen sevdiğim 2 alıntıyı sizinle paylaşacağım.

"Kendini gerçekleştirmek her şeyden önemlidir ve ancak şu kuralla anlamlıdır,gündüz nasıl ki geceyi izliyorsa, sen de kimseyi kandırmamalısın."

"Kendime söz ver:  Öyle güçlü olacaksın ki akıl huzurunu hiçbir şeyin bozmasına izin vermeyeceksin. Karşılaştığın herkesle sağlık, mutluluk ve başarıdan konuşacaksın... endişeye kapılmayacak kadar rahat, öfkeye kapılmayacak kadar soylu, yenilgiye uğramaya cak kadar güçlü ve mutlu olacaksın."

Kitaba puanım 10/10 

Başka bir kitapta görüşmek üzere.