PATRON

"Hayatımız boyunca yapmış olduğumuz seçimler kaderimizi belirler. Hiç birimiz seçimlerimizin sonucundaki yaşantımızın nasıl olacağını bilemeyiz. Bunu zaman gösterir. Tıpkı Algın Türk ve Yetkin Mirzanlı'da olduğu gibi. Hayatları çok zor ve ne olursa olsun bir olup kenetlenmek zorundalar.

PATRON

PATRON 

Hayatı darmadağın olan, yakışıklı ve yetişkin bir adam...    
Adamın hayatının darmadağın olduğu günde hayatını düzene sokmaya başlayacağını düşünen bir kadın...    
İkisinin de peşinde olan biri var ve bu kişiye karşı birlikte direnmek zorundalar. Kaderleri bir olduğu için bu yolda beraber ilerlemek dışında yapabilecekleri bir şey yok.
Peki, onların peşinde olan kişi kim? Dahası onlardan ne istiyor?
Bunu zaman gösterecek ve o kişinin kim olduğunu anladıklarında oyun daha yeni başlamış olacak."Hayatımız boyunca yapmış olduğumuz seçimler kaderimizi belirler. Hiç birimiz seçimlerimizin sonucundaki yaşantımızın nasıl olacağını bilemeyiz. Bunu zaman gösterir. Tıpkı Algın Türk ve Yetkin Mirzanlı'da olduğu gibi. Hayatları çok zor ve ne olursa olsun bir olup kenetlenmek zorundalar.

YORUMUM; 

Yine  bir ön yargı ile aldım kitabı elime başladım okumaya. Kitabın konusu güzel ve anlamlıydı sevdim.  Ama aşk kitaplarına uzak biriyim. Ve bomba bir editör vardı. Ben editör değilim ama okurken gözlerim kanadı. Bu kadar hata yapılmaz güzelim kitap.

Kitap sert kapak posterli. Önyargılarım genelde ah klasik watpadd kitabı işte diyerek başlıyorum kitaba. Bu kitaba da öyle başladım. Kitabı sene 2017 de almıştım o zaman okudum mu hatırlamıyorum ama yeniden okumak istedim. Serinin 2. Kitabını okumak isterim çünkü kitap yarım kaldı. 

Bu hayatta 2 şeyden nefret ederim bir yarım kalan kitaplar iki önyargılarımın gerçekleşmesi. Kitap çok fazla olmasada belli kesimleri önyargılarımı karşıladı. Tahmin ettiğim şeyler oldu. 

Bozguna 1 defa uğradım ve bekledim bir kaos olmasını ama olmadı acaba 2. kitapta mı yer alıyor diye düşündüm. 
Kitapta Algın has kızımız, Yetkin esas oğlan. Ah kötülük beklenen adı batasıca Alev ve Emrah isimlerinde meymenet yok. Hele Sarp yahu sen ne alaka kötü oldun. Algının kuzeni. Bi ara kitaba Peri ve Kemal adında iki karakter katıldı onlar niye ne sebeple girdi anlamadım. Peri ortalığıi bir karıştırdı gazeteci edasıyla. 

Keşke daha güzel bir yayın evi daha iyi bir editör kapsamında basılsaydı kitap yazık olmuş gerçekten üzüldüm. 

Kitabın sevdiğim kısmı kadınların şu zamanda yaşadığı sıkıntıları kitapta da kullanması ve ana karakterin güçlü olması. Pısırık olmaması beni mutlu etti. Ama saçma olan kısımlarda vardi kitapta gerçek dışı davranışlar. 

Peki kitabın sonunda esas oğlanın vurulması ve kitabın orda bitmesi şoku.

Bir sekreterin patrona ahkâm kesmesi ancak kitapta olur. Kitabın o kısımlarından hoşlanmadım. Çok güzel miydi yaniii çok kötü müydü daha beterlerini gördüm. 

Yazarın kalemini sevdim dilerim çok güzel yerlere gelir ama lütfen yayın evi konusunda aynı hataya düşmeyin.
 
Kitaba puanım 6/10