SÜRGÜN KRAL'IN LANETİ ATEŞ 

Bir adamın yurdunu terk edip, intikam uğruna tek başına başlattığı ejderha avı, tüm dünyanın kaderini değiştirecek olaylar zincirini nasıl tetikleyecekti? Ya da 1000 yıl sonra yalnızca hikâyelerde, masallarda dilden dile aktarılan bu korkunç yaratıkların, bir imparatorluğu “yeniden” yıkmasını önleyebilecekler miydi? Dünya çok yakında değişecekti. İnsanoğlu’nun en büyük tehdidi yeniden harekete geçse de henüz kimse yaklaşan tehdidin farkında değildi. Bir kişi hariç…

SÜRGÜN KRAL'IN LANETİ ATEŞ 

SÜRGÜN KRAL'IN LANETİ ATEŞ 

Zamanın birinde insanlığın ejderhalara karşı başlattığı savaş, üç ejderha tarafından oldukça kanlı bir şekilde bastırılmıştı. Ejderhaların amansız saldırıları sırasında yeryüzünün mührü kırılmış ve yeraltına hapsolan binlerce yaratık yüzeye çıkmıştı. İnsanlığın neredeyse sonunu getiren bu olayın üzerinden 1000 yıl geçmişti.

Bir adamın yurdunu terk edip, intikam uğruna tek başına başlattığı ejderha avı, tüm dünyanın kaderini değiştirecek olaylar zincirini nasıl tetikleyecekti? Ya da 1000 yıl sonra yalnızca hikâyelerde, masallarda dilden dile aktarılan bu korkunç yaratıkların, bir imparatorluğu “yeniden” yıkmasını önleyebilecekler miydi?

Dünya çok yakında değişecekti.

İnsanoğlu’nun en büyük tehdidi yeniden harekete geçse de henüz kimse yaklaşan tehdidin farkında değildi. Bir kişi hariç…

YORUMUM; 

Hazır mıyız fantastik bir dünyaya giriş yapıyoruz. Kitabı okurken mantığımı masamın üstüne koydum, önyargılarımı rafa kaldırdım ve kendimi kitaba bıraktım. 

Ya ben okurken çok kızdım ya da bende kesinlikle öfke problemi var. Kitapta en çok ilgimi çeken goblinler ve büyücüler oldu. Kitapta karakter olsam ejderha degil büyücü olmak isterdim ele başı da degil arka saftaki ilk üçlüden biri. 

Kitapta en çok. Marek'e kızdım neden kızdığımı sormayın ama kızdım. En çok Falvia'ya sinir oldum bu benim takıntım olabilir kitaplardaki kadın karakterler hep gözüme batıyor. 

Birini sevmemiş olabilirsin ne demişler dostunu yakın düşmanını daha yakın tut. Ah Sakha benim sürgün kekim. Hayat bize adil davranmadığı gibi yazar da sana hiç adil davranmadı. 

Ama hâlâ kafamda oturmayan durumlar var. Mesela Sakha neden Lacra İmparatorluğuna gitti? Neden Flarkanın safında durdu. 

Savaşta neden kimse yardıma gitmedi?

Sargan benim yakışıklı kekim seni hep içimde kötü belledim ama meğer sen iyi biriymişsin. Belkide benim gözümde iyidir bilemezsiniz tabi siz. 

Kitaptan bahsedeyim size bundan uzun zaman önce kendi halinde yaşayan bir topluluğa Ejderhalar saldırıyor ve amansız bir savaş başlıyor kanlar dökülüyor Allahım Allahım öyle böyle değil. Sonra savaş bitiyor. Bu savaşta en büyük rolü iki kişi üstleniyor. Okumadan bilemezsiniz iki kişinin kim olduğunu okuyun. Sonra iki kraldan biri yollara düşüyor kendini intikam hırsıyla dolduruyor diyar diyar dolanıyor bilgi topluyor Ejderhalar ile ilgi. Diğer varlıklardan ismen bahsedeyim biraz karışık oralar çünkü. Goblinler, büyücüler ve skartlar var. 

Beklenen büyük bir yıkım ve kaos var ve kimsenin bundan haberi yok. Bir kişi hariç. Kitabın sonu beklediğim gibi olmadı aslında bir son gibi değildi yarım kaldı bence çünkü kafamda deli sorular var. 2. Kitap olacak mı var mi bilmiyorum. Ama bu kitap güzeldi başından sonuna kadar hiç sıkılmadım. Türkiye şartları için 10/10 bir kitap.