Üretkenlik Nasıl Arttırılır?

Mart 12, 2023 - 18:59
 0
Üretkenlik Nasıl Arttırılır?

Üretkenlik kolay elde edilebilecek becerilerden biri değildir. İş hayatında başarılı olmanın ilk kurallarından biri üretken olmaktır. Üretkenlik bize birçok avantaj sunmaktadır. Peki, nasıl üretken olabiliriz?

Meraklı Olun: Sürekli bir arayış içerisinde olun. Aklınıza takılan her soruyu internetten aratmadan bulmaya çalışın ve daha sonra doğruluğunu test etmek internete bakın. Böylelikle daha çok üretken olabilirsiniz.

Plan Yapın: Uyumadan önce ne öğrendiğinizi ve ne başardığınızı hatırlamaya çalışın. Güne başladıktan hemen sonra plan yapın. Bunu yaptıktan sonra güne daha üretken başlayabilirsiniz.

Kitap Okuyun: Başarılı çoğu milyarder servetlerini kitaplara borçlu olduğunu söylemektedirler. Kitap okumak sadece üretkenliğinizi arttırmakla kalmayacak aynı zamanda hafızanızı güçlendirip çok daha iyi yazma becerisi sağlayacak.

Sevdiğiniz İşi Yapın: Sevdiğiniz işi yaparken daha üretken olursunuz. Yaptığınız iş ilginizi çektiğinden dolayı üretkenliğinizi tetikler. Çok daha başarılı olursunuz.

Çoklu İş Yapmayın: Tek bir işe kendinizi verin. Çoklu işlere odaklanamazsınız, her konuda başarılı olamazsınız. Konudan konuya geçerken dikkatiniz dağılabilir, hızlıca yorulabilirsiniz. Bir anda tek bir işe odaklanmanız sizin için daha iyi olacaktır.

Yer Değiştirin: Sürekli aynı yerde durmayın. Aynı yerde çalışmayın. Yerinizi değiştirmeniz size farklı bir atmosfer, farklı bir ortam sunacaktır. Böylece daha farklı ve daha üretken bir şekilde düşünür işinizi halledebilirsiniz.

Tepkiniz nedir?

like

dislike

love

funny

angry

sad

wow