Hokus Pokus

"Müziği duyunca ruhumuzu teslim eden insanlarız biz. Bırakın komşular müzikten bir kere değil, bin kere şikayetçi olsun. Yüz kere başımız ağrısın ama ruhlarımız hep aynı notanın altında buluşsun. Peki ya şimdi de aynı satırlar arasında buluşmaya ne dersiniz? Hadi durma başla okumaya, bir cesaret ukdesiyle, çevir sayfaları 1, 2, 3 bir de bakmışsın ki kitap sen, sen kitap olmuşsun. Ukdeleri büyütmeye başlayalım o zaman."

1. Hokus Pokus Tanıtım

''Bir varmış; bir yokmuş
Evvel zaman içinde
Kalbur saman içinde
Develer tellal iken
Pireler berber iken
Ben anamın beşiğini tıngır mıngır sallarken...

Bir kelebek şirin mi şirin bir köyde kozalarla çevrili bir şekilde yaşarmış. Bu kelebek zamanla yaşadığı yerdeki şirinliğin aslında koskocaman bir rüya olduğunu anlamış. Bunun üzerine Kelebek, gerçekleri öğrenmek için kozasından çıkmış. Kanadı bir anda kırılmış olan kelebeğin tek ulaştığı bulmacalarmış. Karanlık kapılardan geçmiş, Bulmacaları çözmüş. Fakat bütün Cevaplar karanlık sayfalardaymış. Sayfaları açtıkça Gerçekler ruhunu yakıp, bir güzel karartmış kelebeği.

Aradan yıllar geçmiş. Önce kış gelip üşütmüş kelebeği. Sonra yaz gelip ısıtmaya çalışmış ama ne fayda.. kelebek ne üşümek ne de ısınmak istiyormuş. Bunun üzerine ilk bahar gelmiş. Kelebeği tıpkı mutlu günlerinde ki gibi açtırmaya çalışmış. Fakat kelebek, o masala tekrar dönmek istememiş. Ve son olarak sonbahar gelmiş. Bir güzel sarartmış kelebeği. Ve işte o an :

Kelebek yaşadığı acılarla yeniden doğup olgunlaşmış.
Ama içi hep bir parça burukmuş ve buruk kalacakmış.

Peki ya... Kelebek mi bulmacayı çözecekti ? Yoksa bulmaca kendini açığa mı alacaktı? İşte bu masalın asıl sorusu buydu.

-

•Kendinize iyi bakın♡

Kesitler: