(KDrama) Flower Of Evil İncelemesi

Kdrama olan Flower Of Evil'in incelemesini yapacağım. Bu yazımda her şeye objektif bir şekilde yaklaşarak anlatmaya özen göstereceğim.

Mart 6, 2022 - 21:24
Mart 23, 2022 - 11:05
 0
(KDrama) Flower Of Evil İncelemesi

Herkese selam/こんにちは、皆さん/안녕하세요.

Bugün ilk kez burada bir yazı yazıyorum. Gerçi uzun zamandır yazmak istiyordum ama hem vaktim olmuyordu hem de yazacak içerik bulamıyordum. Ama sonra aklıma inceleme yazmak geldi. "Ne incelesem?" diye düşünürken benim bookstagram hesabımda ilk kez incelediğim K-Drama olan "Flower Of Evil (Kötülüğün Çiçeği)" burada da incelemeyi düşündüm.

Bunu düşünmemde gerekli bir şey var elbette. Günümüz coğrafyasında nedeni belli olmayan bir Asya Irkçılığı var. Bunu geçtim, herhangi birisi bu Asya ülkelerinden olan bir kültür ürününü kendine katarken bu bizim düşmanlar birden garip davranışlar sergiliyor. Bunu başka bir yazımda uzunca anlatırım. Çok vakit kaybetmeden asıl konuma geçmek istiyorum.

Öncelikle yazımda görebileceğiniz bir şey var; "!!Spoiler!!" gibi bir ifadeyi görürseniz ve okumak istemezseniz bunun bittiğini belirten ifadeyi bulunuz. Böylece durduk yere spoiler görmezsiniz.

Ben bu K-Dramayı sanırım 2020 Kasımında izlemeye başlamıştım. Ve evet, bu ilk K-Dramamdı. O zamanlar dil öğrenme hevesinde olduğum için yabancı arkadaşlar ediniyordum. Fakat kültür farklılıkları olduğu için pek fazla konuşamıyordum. Sonra bir gün bir arkadaştan dizi önerisi istemiştim ve o da bana bunu tavsiye etmişti. Vakit kaybetmeden izlemeye başladım.

Dizinin konusu mükemmel, bunda şüphem yok. Ama bir sorun var. Dizi acayip ağır gelebilir. O zamanlar pandemi dönemiydi ve çoğu insan evde zamanını geçirdiği için psikolojik olarak zayıflamıştı. O yüzden izlerken çok ağır geldi ve ara verme zorunda kalmıştım.

Yaklaşık 4-5 ay süre sonra kaldığım yere geri döndüm. Ve bu sefer inanılmaz derecede kendini ekran başına kililtlemeyi başarmıştı. Zaten 24 bölüm vardı ve ben de 10. Bölümde ara vermiştim. Geriye kalan 14 bölüm keyifli geçti. 

Hikaye mükemmel, ost'lar (dizi şarkıları) mükemmel, oyuncuların yaptığı rollerin kalitesi mükemmel. Bunlar benim için gerekli olan temel şeyler.

Biraz özet geçmem iyi olacak sanırım.

Şimdi Baek Hee Sung adında abimizin normal aile babası gibi olan yaşantısını bir süre izliyoruz. Sonra bir farklı bir şeyler olduğunun farkına varsak da dizi yavaş yavaş asıl gerçeği açığa çıkarıyor. Sonra gazeteci olan Kim Moo-Jin çıkageliyor ve Sung abimizi tanıyor. Ama gerçek adının bu olmadığını biliyor... Sonra işte ipler kopma noktasına gelmişken bakıyoruz ki Sung aslında Sung değilmiş. Gerçek Sung arabayla bizim tanıdığımız Sung olan Do Hyun-So'ya çarpan kişiymiş. Sonra babası Sung'u polisler yakalamasın diye uyutmuşlar. Hyun-So'nun aklı başında olmadığı için ona Sung olduğunu inandırmışlar. İlerleyen bölümlerde aklı başına geliyor. 

Bu kadar anlatmam yeter. Zira hikâyenin tamamını yazarsam izlemenin bir anlamı kalmaz. Ben sadece hikâyenin biraz üstünden anlattım. Çok başka noktalar da var.

!!Spoiler!!

Ama beğenmediğim bir şey vardı. Dizinin finali sanki süre sıkıntısına gelinmiş de hemen akla gelenleri senaryoya dökmüşler gibiydi. 22 bölüm gayet dolgun bir hikaye akışıyla gidiyordu ama 23 ve 24. Bölümler biraz basite kaçılmış gibiydi. Ha bu kişiden kişiye değişir. Bana göre böyleydi.

!!Spoiler!!

Son olarak konuyu toplayıp kapanışı yapacağım.

Diziye puan vereceksem 8/10 derim. O zamanlar incelediğimde 10/10 vermiştim. Ama üzerine o kadar K-Drama izledim ki (topu topuna 3 tane bitirdim) diğer izlediklerim bu diziyi solladı diyebilirim. IMDb sayfasındaki puanı 8,8/10. 

Tepkiniz nedir?

like

dislike

love

funny

angry

sad

wow