Kar Tanesi 3. Bölüm

Gökten düşen pamuk şekerlere gülümsedi. Annesine döndü ve işaret parmağıyla göğü gösterdi. Annesi ona gülümsedi.Avucunu açıp sokağın ortasında gökten yağan pamuk şekerleri yakalamaya çalıştı, avucuna düşen kar tanelerine baktı ve avucundaki kar taneleri kırmızıya bulandı.Bu kar tanesinin kırmızıya bulandığı yolda yeni aşklar ve yeni aileler bulunacaktı...

Kar Tanesi 3. Bölüm

¦Bulutlar Yüklü ¦

Keyifli Okumalar!

Sen kasırgalara dayanmışsın, rüzgarla mı yıkılacaksın! Başka çaren yok yüreğim, dosta düşmana karşı ayakta kalacaksın.

Etrafımdaki insanların arasından sıyrılarak ona doğru adım attım.Ağlamak istiyordum, kendimi ilk defa bu kadar güçsüz hissediyordum. Yutkundum, boğazımda öyle bir acı vardı ki yutkunsam da geçmedi. Nefes alamıyordum sanki. "Bana kimse yardım edemez, o çocuğa kimse yardım edemez." Boğazımda oluşan hisse rağmen nefes alıyordum, yüzüme usulca bir gülümseme yerleştirdim.

"Ben sana yardım edebilirim Zeynep. Bu senin gerçek adın değil mi Zeynep? O kız çocuğunu birlikte kurtarabiliriz." Artık etrafımız çevrelenmişti, herkes elindeki telefonla bizi çekiyordu.Sadece o an gerçekten birine güvenmek istedim ama yine aynı şeyleri yaşamaktan korktum.Elini bana doğru uzattı. Eline baktım, ardından yüzüne baktım.Annemin katilini bulmak istiyorsam Fransa'da kalmalıydım ve bunu birçok kez denemiştim ama dosya kaybolmuştu ve bulabildiklerim de elle tutulur şeyler değildi.

"Teklifini kabul ediyorum ama sizin kazancınız ne olacak?"

"Hiçbir şey."Cümlesini bitirdikten sonra korna sesini duydum. Biri son ses şarkı açmış, sürekli kornaya basıyordu. Lois gözleriyle elini işaret etti.Elini uzanıp tuttum.Beni çekiştirmeye başladı kalabalığın arasından sıyrılmak için. Artık koşmaya başlamıştık.Elimi sıkıca kavradı ve daha da hızlı koşmaya başladık.


Az önce kornaya basan arabanın yanına gelmiştik.Sürücü koltuğunda beni tutan Theo denen adam vardı. Yan koltukta da turuncu saçlı bir kız oturuyordu.

"Ne bekliyorsunuz, binsenize!" dedi Theo. Ona göz devirip kapıyı açıp koltuğa kendimi bıraktım. Yanımda Elena vardı, bana boş gözlerle bakarken sakız çiğniyordu. Yanıma Lois oturduğunda artık arka tarafta sıkışmıştık.

"Theo bas gaza!"diye haykırdı Elena.Theo gaza bastı ve hızlıca arabayı sürmeye başladı.O kadar hızlı sürüyordu ki midem ağzıma gelmişti." Naber güzellik ? Anlaşılan kendin becerememişsin. "dedi Elena saçlarımda ellerini gezdirirken.

"Rahat bırak onu Elena. "Ön koltuktaki turuncu saçlı kız arkasına döndü ve saçıma dokunan eline yavaşça vurdu. Ardından bana döndü, gülümsedi." Merhaba, adım Buse. Tanıştığıma memnun oldum." deyip geri önüne döndü.

"Merhaba, Buse. Ben de memnun oldum."

"Bu da Harry." dedi Lois Elena'nın yanındaki adamı göstererek. Harry sadece başıyla selam vermekle yetindi.

Gece yarısı olmuştu ama hala da varamamıştık gideceğimiz yere. Theo, Lois ve ben sadece uyanıktık, diğerleri uyuyakalmıştı. Benim de uykum vardı ama kendimi uykunun kollarına teslim etmek istemiyordum. Bu yüzden cebimden telefonumu çıkardım ve İnstagram'da gezinmeye başladım, etiketlendiğim gönderilerin çoğunda Lois ve ben vardık.Tabi ki çarpıtılmış haberlerle doluydu sayfam. "Çok yakışıyorsunuz." Uykulu bir sesle Elena'nın telefonumdan neye baktığımı izlediğini gördüm.

"Biz sevgili değiliz!" İkimiz de aynı anda bağırmıştık.Elena göz devirip önüne döndü.Telefonu kapatıp geri cebime koydum..

Sabah olmuştu, Lois'in seslenmesiyle uyandım. Gözlerimi yavaşça açtım, burnuma keskin bir sigara kokusu geliyordu.Gözlerimi ovaladım ve günün aydığını anladım, kafamı yasladığım yere baktığımda hışımla başımı kaldırdım.Lois'in omzunda uyuyakalmıştım.Lois gülümsüyordu.

"Ben özür dilerim."

"Sorun yok, istersen geri yatabilirsin."

"Ha hayır, gerek yok. Ben aa şey diyecektim, gelmedik mi?" Yine saçmalamıştım, böyle biri değilim. Ne oluyor bana?

"Geldik, hadi inin arabadan. Asıl şimdi işimiz başladı."dedi Theo sigarasının dumanını üflerken. Dışarıda 2 katlı bir villa vardı.Vanilya tonlarında boyası eskimişti, burası bana bir yeri anımsatıyordu ama çözememiştim.

" Sanki önceden buraya gelmişim gibi. "dedim arabadan inerken.

" Kim bilir. "dedi Buse elini omzuma atarak.

Wattpad-İnstagram-Tiktok:bellaelliehall

Sevgilerle, musmutlu bir gün dilerim.