Karmaşık

Çünkü yorulmuşsundur. Hemde kelimelere dökemeyeceğin kadar çok yorulmuşsundur. Sonra bir daha düşünürsün içinde bulunduğun durumu, ben nasıl pes edebilirim ki dersin. Ben bırakırsam nolur, birşeyleri kontrol etmeyi bırakırsam yani hayatımı komple bırakırsam daha da karışmaz mı diye.

Karmaşık

Bazen öyle birşey hissedersinki, sanki herşey üstüne geliyormuş gibi. Sanki en basit şeyler bile dehşet şekilde karmaşıkmış gibi. O an ne kadar yorulduğunu düşünürsün. Yaşadıklarını gözden geçirirsin, herşeyi düşünürsün. Beni gerçekten seven varmı, ben neden bunları yaşıyorum gibi ve daha fazlası. Bu düşünceler genelde her kötü birşey yaşandığında bulur insanı. En basit işlemler gözünüzde farklı boyutlara ulaşır.

Çünkü yorulmuşsundur. Hemde kelimelere dökemeyeceğin kadar çok yorulmuşsundur. Sonra bir daha düşünürsün içinde bulunduğun durumu, ben nasıl pes edebilirim ki dersin. Ben bırakırsam nolur, birşeyleri kontrol etmeyi bırakırsam yani hayatımı komple bırakırsam daha da karışmaz mı diye. Herşeyi kapatıp kimseye haber vermeden uzaklara, çok uzaklara gitmek istersin. Yalnızca biraz sessizlik, huzur, sakinlik istersin. Ama bu yoğun hayat temposunda asla ama asla mümkün olabilecek bişey değil.

Çoğu zaman kendine bile zaman bulamazken, bu imkansız gibi bişeydir. Ya hayatın temposuna uyman gerekir, yada arada yok olup gitmen gerekir. Eğer sen bırakıp gidersen herşey çok daha fazla karışır. Bir daha dönmek istersen o tempoyu bidaha yakalayamazsın. O yüzden bırakma şansın yok. Ne kadar yorulsanda, bırakıp gitmek istesende yapamazsın. Çünkü senin hayatını hiç kimse yönetemez. Sen herşeyi eline alıp başarılı olmazsan unutulup gidersin.

Çoğu insan seni başarıların için sever veya paran herneyse. Hepsinin ucunda bir şekilde başarı vardır. O yüzden pes etmeyi kenara atarak kendini yüceltmelisin. Sen herşeyi bırakıp gidersen bu kimsenin umrunda bile olmaz. O yüzden kalk çalış ve başar. Sadece kendin için. İnan bana başarılı olmak çok güzel birşey...