EDEBİYAT BLOG, AYTEKİN DURAN İLE RÖPORTAJ

  Sevgili okuyucularımıza mutlu ve sağlıklı günler dilerim. Bu hafta röportaj konuğum Aytekin DURAN'DIR.  Sevgili Aytekin DURAN İLE RÖPORTAJIMIZ SİZLERLE... 

Şubat 21, 2022 - 12:10
Şubat 21, 2022 - 22:43
 0
EDEBİYAT BLOG, AYTEKİN DURAN İLE RÖPORTAJ
EDEBİYAT BLOG, AYTEKİN DURAN İLE RÖPORTAJ
EDEBİYAT BLOG, AYTEKİN DURAN İLE RÖPORTAJ
EDEBİYAT BLOG, AYTEKİN DURAN İLE RÖPORTAJ

      Sevgili okuyucularımıza mutlu ve sağlıklı günler dilerim. Bu hafta röportaj konuğum Aytekin DURAN'DIR. 

Sevgili Aytekin DURAN İLE RÖPORTAJIMIZ SİZLERLE... 

  • Kendinizi kısaca tanıtır mısınız?

    Aytekin Duran:   26.01.1993 yılında Edirne ilinde doğdum. Ailemle birlikte İstanbul’da yaşamaktayım. İstanbul Kavram Meslek Yüksekokulu yeni adı (İzmir Kavram Meslek Yüksekokul) spor yönetimi bölümünü tamamladıktan sonra Karabük Üniversitesi Hasan Doğan Beden Eğitimi ve Spor Yüksekokulu Spor Yöneticiliği bölümünü okuyarak lisans eğitimini tamamladım. Futbol hakemliği ve basketbol antrenörlüğü yapmaktayım. Ancak; 17 yaşında çok severek başladığım futbol hakemliğini sakatlığımdan dolayı bırakmak zorunda kaldım. Basketbol antrenörlüğü kariyerimde birden fazla alt yapı basketbol takımlarında antrenörlük yaptım ve başarılar elde ettim. İstanbul Kavram Meslek Yüksekokulu yeni adı (İzmir Kavram Meslek Yüksekokulu) basketbol takımında yardımcı antrenörlük görevinde bulunarak Ünilig de başarılar elde ettik. Son olarak da Karabük ilinde yeni oluşturulan Karabük Demir Kartal GSK tekerlekli sandalye basketbol takımında yardımcı antrenörlük görevinde bulundum. Oradan da başarıyı elde ettikten sonra ayrıldım. Şimdi hem oyunculuk hem de yazarlık kariyerinde ilerlemekteyim. Kengeş Eğitim ve Yardımlaşma Derneği çatısı altında elimden geldiğince yardıma ihtiyacı olan ailelere destek sağlıyorum. Biricik Babam ve Corona Günlüğü ve Sevgisizliğinizle Ölünüz adlı eserlerin yazarıyım.

  • Yazarken hangi kaynaklardan beslenirsiniz?                                                                                         Aytekin Duran: İlk eserim yaşadığım süreci anlatan bir kitap olduğu için faydalandığım hiçbir kaynak yoktur. Ancak bundan sonra ki eserlerim de çok iyi bir şekilde gözlem yeteneğimi kullanırım. Yazarken huzuru hissedebileceğim iyi bir sessizlik ve ilham kaynağı olabilecek müzikler en iyi kaynağımdır.
  • Yazarlık hayatınızdaki dönüm noktalarından bahseder misiniz ?

      Aytekin Duran: Yazım hayatıma annemin karnından doğduktan sonra başladım. Yani yaşadıklarımı ve gözlemlediklerimi ruhuma yazıyordum. Babamın vefatını tek başıma öğrendiğim ilk günden Sonra ruhuma yazdıklarımı kağıda aktarmaya karar verdim.

  • EdebiyatBlog hakkındaki düşünceleriniz nelerdir ?

  Aytekin Duran: EdebiyatBlog Yazar ve okuyucuyu bir arayan getiren güzel bir platformdur. Özgürce fikirlerin paylaşılabildiği güzel bir aile ortamı.

Tepkiniz nedir?

like

dislike

love

funny

angry

sad

wow

Şeyda Yüksel Şeyda yüksel 1994 doğumlu kastamonuluyum . Gelişim üniversitesi insan kaynakları yönetimi okudum . Bursa'da yaşıyorum