BENCİLLER

Benciller!

BENCİLLER
Benciller

Neden hep karşı taraftan bekleriz ilk adımı? Neden kendimizi sorgulamadan doğruyu aramaya çalışıp, hesaplar peşinde koşarız? Neden sürekli birilerini idare etmek zorunda kalırız? Ve tüm bunların cevaplarını bir gün alır mıyız? 

Sürekli birilerinin istekleri ve arzuları doğrultusunda bir şeyler yürütmeye çalışmak bize zarar vermekten öteye geçmeyen tatsız bir yaşam. Alttan aldıkça tepenize binmeye çalışan insanlarla dolu hayat. Ve bu insanlar kendilerini düşünen bencillerden başka bir şey değiller.  Her şeyin en doğrusunu, en güzelini kendilerinin yaptığını ve hak ettiğini sanan bu varlıklar; küçük bir durumda sizi alaşağı etmek için hazır kıta beklemektedirler. 

Çünkü kalplerindeki o çürük yeri kapatamadıkça daha da çürümesine yol açarlar. Onlara göre doğru olan yolun aslında yanlış olmasının hiçbir önemi yoktur. Keza onlar gittikleri yol ne olursa olsun kendilerine göre uydurur. Kendileri zarar görmediği müddetçe sizin de bir öneminiz yoktur. Kullanılmaya ve iş görmeye devam ettiğiniz sürece çok iyi bir dostsunuzdur. Fakat artık gözünüzü açmış, her şeyin farkında biri olarak başkaldırıyorsanız tüm dostluğunuz bitmiş demektir. Sizden faydalanamayan bir insan için sıfır değerini bile taşımaz duruma gelirsiniz. Şunu unutmayın; herkesin işine yaradığı kadarsınız! 

İşte bu yüzden tercihlerinizi çok iyi yapın! Ailenizi seçemeyebilirisiniz fakat dostunuzu seçebilirsiniz. Eşinizi seçebilirsiniz. Çevrenizde olacak insanları pekâlâ seçebilirsiniz! Bu hayat sizin, ve siz ne isteyip dilerseniz onu yaşarsınız. Lütfen seçimlerinizi özenle yapın ve istemediğiniz hiçbir şeyi kabullenmeyin!